Neustále se snažíme zlepšovat ubytování pro naše studenty a poskytovat kvalitnější služby. Co je u nás v letošním akademickém roce nového, co se povedlo v minulosti a co plánujeme do budoucna?

Novinky pro akademický rok 2022/2023

Během letních prázdnin se nám podařilo vymalovat dvě patra na koleji Leopoldinum. Studenti, kteří obývají kolej Salesianum II., dostali do pokojů nový nábytek včetně nových kancelářských židlí. Nové kancelářské židle mají na pokojích také studenti na koleji Salesianum I., zbytek křesel obdržely některé pokoje v části Marianum. Část využitelného nábytku ze Salesiana II. jsme rozmístili do pokojů na jiných kolejích, aby měli studenti více prostoru pro uložení osobních věcí. Na koleji Salesianum II. také nově nabízíme pokoje se společným sociálním zařízením v buňce

V letošním akademickém roce jsme se na koleji Salesianum II. pustili do přebudování staré kuchyňky na nové pokoje. Také bychom na této koleji rádi zlepšili podmínky všem vyznavačům kulinářského umění, proto už nyní běží práce na nové kuchyňce, která se bude nacházet ve třetím patře. Pro naše hudebníky (hlavně pro Večery chval), jsme pořídili nové bezdrátové lampičky a složky na noty. Po letech dosluhuje v kaplích liturgické prádlo, z toho důvodu jsme zakoupili nové plachty do kaplí, některé ornáty a kalichové prádlo. Jsou to možná drobné věci, ale jsou nutné a mohou být velkými pomocníky pro život na kolejích.

Děkujeme všem, kteří naši činnost podporují svou modlitbou, oběťmi, osobní pomocí i svými dary.

Novinky pro akademický rok 2021/2022

Na konci roku 2020 jsme začali s rekonstrukcí dalších dvou částí budov v komplexu Arcibiskupského kněžského semináře, které od září 2021 taktéž slouží pro ubytování studentů. Nově tak vznikly koleje Marianum II. (30 míst) a Salesianum II. (21 míst).

Rekonstrukce koleje Marianum II. proběhla v podobném rozsahu, jako o rok dříve na koleji Salesianum I. Kolej nabízí kompletně opravené pokoje, společnou kuchyni či sociální zařízení. Kolej Salesianum II. nabízí rekonstruovaná sociální zařízení či společenskou místnost s kuchyní. Vzhled a vybavení pokojů je podobné jako na koleji Domeček.  Pro studenty kolejí Domeček, Salesianum I. a Salesianum II. je od září otevřena také nová kaple, která doposud na těchto kolejích chyběla.

Výběr fotografií z nových kolejí najdete v následující galerii. Více interiérových fotografií naleznete na stránkách Kolej Marianum II. a Kolej Salesianum II.

Novinky pro akademický rok 2020/2021

V září roku 2020 jsme otevřeli zcela nově zrekonstruovanou kolej Salesianum I., která nabízí ubytování ve dvou- a třílůžkových pokojích. Celková kapacita koleje činí aktuálně 45 osob. V příštím roce bude navýšena ještě o čtyři místa.

Na nové studenty čekaly zrekonstruované pokoje včetně nových podlah, elektroinstalace či internetového pokrytí, zcela nové kuchyňky (kuchyňské linky, spotřebiče) i nová sociální zařízení (sprchy, toalety).

Výběr fotografií z nové koleje najdete v následující galerii. Více interiérových fotografií naleznete na stránce Kolej Salesianum I.

KAM DÁL?

Zjistěte více o našich nabídkách a činnosti.

Nabídka ubytování

Všechny potřebné informace o našich kolejích.

Zjistit více
Aktuální informace

Všechny potřebné informace o našich kolejích.

Zobrazit aktuality
Další služby

Nabídka našich dalších služeb pro studenty i širokou veřejnost.

Zjistit více
Kontakt

Vše důležité pro zájemce o bližší informace.

Zobrazit kontakty