Na této stránce odpovídáme na nejčastěji kladené otázky. Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Napište nám e-mail s dotazem na sekretariat.aks@ado.cz

Na tuhle otázku lze odpovědět různými způsoby. Záleží na tom, co ti nejvíce vyhovuje. Pokud máš rád/a větší pohodlí (např. kuchyňku nebo koupelnu a WC prakticky "za dveřmi"), doporučujeme ubytování na koleji Leopoldinum (každý pokoj má vlastní sociální zařízení), nebo na Stojanově koleji či Salesianu (buňkový systém). Pokud takové věci neřešíš, můžeš zkusit Stojanovu kolej - klášter nebo koleje Marianum a Domeček. Možná se projdeš o pár kroků dál, na druhou stranu je ubytování o něco levnější.

Chceš poznat během studia nové kamarády nebo hledáš společenství? Pak je pro tebe ideální především Stojanova kolej nebo Stojanova kolej - klášter, kde se pravidelně konají větší či menší společenské události. Studenti spolu vyráží na seznamovací akce, pořádají ples, společně slaví narozeniny a úspěšné státnice a ještě mnohem víc. Skvělá atmosféra vládne také na koleji Domeček, především díky společné kuchyni s jídelnou, která zároveň slouží jako společenská místnost. 

Pokud se rozhoduješ podle vybavení jednotlivých kolejí, příliš ti nepomůžeme. Všechny naše koleje jsou vybavené podobným způsobem. Najdeš tam velkou kuchyni s jídelnou i menší kuchyňky, společenské místnosti, kaple, prádelny a sušárny nebo například kolárnu.

Pokud se stále nemůžeš rozhodnout, podívej se, jak to u nás vypadá!

Protože je velká část našich studentů věřících, snažíme se jim nabízet kromě ubytování také příležitost k prohloubení víry. Proto se centrem kolejí stávají kaple, kde se pravidelně scházíme ke slavení mše svaté, společné i soukromé modlitbě, adoracím, večerům chval a dalším aktivitám. Pastoraci studentů se věnuje tým zkušených lidí. Kromě účasti na společném programu mohou studenti například požádat kněze o svátost smíření či duchovní rozhovor.

V současnosti jsou studentům k dispozici tři kaple na kolejích Leopoldinum, Marianum, Stojanově koleji a Stojanově koleji - klášteře. V příštím akademickém roce budou mít vlastní kapli také koleje Domeček a Salesianum. 

Nabídka duchovního programu na našich kolejích je zcela dobrovolná. Účast na duchovním programu není pro ubytování na našich kolejích podmínkou. Více informací naleznete na stránce Duchovní program pro studenty.

Přihlášky na nový akademický rok je možné podávat vždy na začátku března. Stávající ubytovaní studenti mají zpravidla drobnou výhodu a mohou se hlásit dříve než noví zájemci o ubytování. Více informací naleznete na stránce Aktuality a přihlašky.

Kromě ubytování nabízíme našim studentům také další služby. Jedná se především o nabídku duchovního programu na jednotlivých kolejích či pronájem tělocvičny pro jednotlivce i skupiny. 

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na stránky Duchovní program pro studenty nebo Pronájem tělocvičny.

Zájemcům z řad široké veřejnosti, jednotlivcům i skupinám, nabízíme k pronájmu naši tělocvičnu a také ubytování na našich kolejích v letních měsících (červenec a srpen). 

Chcete se dozvědět více? Podívejte se na stránky Pronájem tělocvičny nebo Ubytování na léto.

Více informací o Arcibiskupském kněžském semináři naleznete na webových stránkách www.knezskyseminar.cz